cz  |  

Přivítání jara květinovým průvodem v zemi tulipánů – rozkvetlém dubnovém Holandsku. Rozhlehlé pláně plné kvetoucích tulipánů, pole červená, žlutá a růžová. A průvod, kde se na neuvěřitelných květinových dekorací nešetří.

Jedna z našich krátkých víkendových výprav.

NAVŠTÍVILI JSME:

  • největší květinový park v Evropě – Keukenhof
  • Flower Parade – slavný průvod, kde jedoucí povozy jsou zdobeny kompozicemi s bezbřehou fantazií a vše je vytvořeno z milionů kvítků jara – cibulovin jako tulipán, narcis, hyacint …
  • Amsterdam – svébytné a půvabné město s vodními kanály a lemovanými klasickými stavbami

PROGRAM

Hned po otevření bran zámeckého parku v Lisse jsme vstoupili do světa krásné jarní svěžesti a zeleně. Park byl postupně vybudován na místě bývalé bylinkové zahrady sloužící pro kuchyň zámeckou paní Jakobu van Beiren. V roce 1949 zde byla poprvé uspořádána výstava květin pod širým nebem a ihned se stala mimořádně oblíbenou. Dnes najdeme na rozloze 32 hektarů úžasnou přehlídku více jak čtyř miliónů tulipánů, narcisů, hyacintů, krokusů a modřenců. Park je navíc každoročně doplněn uměleckými díly a nechybí ani malebná zátiší tvořená půvabnými altány, proplétajícími se pěšinkami a malebnými jezírky.
V této oáze jsme strávili cca 4 hodiny focením detailů, zátiší, krajiny i makra.

Na odpolední a večerní focení jsme připravili návštěvu Amsterodamu. Navštívit Holandsko a nezastavit se v tomto svébytném a kosmopolitním městě s vodními kanály lemovanými typickými stavbami, by nám účastníci určitě neodpustili. Dokonce jsme na žádost již přihlášených účastníků věnovali zastávce v Amsterodamu více času, abychom mohli pořídit snímky třeba architektury jak v celku, tak detailech, reportáže i náladové fotografie s vodními odrazy.

V pozdních večerních hodinách jsme vyrazili autobusem zpět a v Praze „přistáli“ v nedělních dopoledních hodinách. Každý tak měl možnost ve zbytku dne dočerpat síly a vstřebat intenzívní jarní zážitky z cesty.

Jak je rozkvetlé Holandsko působivé, můžete posoudit sami z fotografií Kristiny Stejskalové.

MÁTE ZÁJEM NAVŠTÍVIT PRÁVĚ TUTO DESTINACI? NAPIŠTE NÁM: akce@photoart.cz

ZA KOLIK

2600 Kč

CO JE V CENĚ

Přeprava klimatizovaným autobusem s DVD přehrávačem a přítomnost doprovodu-lektora. Cena nezahrnuje cestovní pojištění

PRO KOHO

Akce je vhodná pro každého fotícího, ale i nefotícího účastníka, který touží po barevné květinové záplavě a nové energii po dlouhé zimě. Akce je záměrně naplánována tak, abyste nemuseli řešit uvolnění z práce a ještě stihli doma Velikonoční pomlázku.


© 2010-2016 InterPhotoTravel.com. All rights reserved.