cz  |  

Karabakh - Vlajka KArabakh - Státní znak

Jedna z nejoblíbenějších destinací, kterou často navštěvujeme.

Na základě našich výprav jsme vydali také knihu „Starobylá země Arcach“. V publikaci jsou fotografie účastníku výjezdů do Karabachu v letech 2006-2008

Už jste navštívili zemi, která vlastně není? Aneb jak to doopravdy je se starobylou zemí „ARTSAKH“. Hornatá, smíšenými lesy porostlá, s rozlohou 4 400 km2 , je uprostřed muslimského Azerbajdžánu spojená Lačinským koridorem s Arménii. Ke komu patří a jak žijí válečnými konflikty zkoušení, hrdí a nesmírně pohostinní karabašci? Sami se jich budete moci zeptat. Přimý let do Jerevanu a dál mikrobusem, který bude k dispozici po celou dobu.

Co všechno navštěvujeme

 • STĚPANAKERT

  - hlavní město Nahorního Karabachu s 40 000 obyvateli. Nachazí se na upátí východního svahu Karabachu, v udolí řeky Karkarcha. Město má výhodnou polohu pro kratší cesty po celém území a bude místem našeho ubytování.

 • ŠUŠI

  - město založené perskými chány, které v novodobé historii sehrálo velkou roli v průběhu války o Karabach (1988 – 1992 ). I přes mnoho uplynulých let příměří, jsou rozsáhlé škody z válečného konfliktu v dříve mnohem lidnatějším městě stále patrné. Za návštěvu stojí nově rekonstruovaný Chrám spasitele Gazančecoce a mešita Verkhiya, která byla postavena v roce 1883 architektem Kerbelay Sefi a v současné době probíhá její restaurování ve spolupráci s Iránem.

 • Klašter GANDZASAR

  - centrum náboženského života Nahorního Karabachu a současně sídlo arcibiskupa arménské apoštolské církve. Místní lidé věří, že klášter byl založen na místě svatyně, kde byla uložena lebka Jana Křtitele, přinesena do země Arcach přímo z Palestiny během křížových výprav.

 • TOGH

  - vesnice ležící v oblasti Hadrut. Je bohatá historií i tradiční architekturou. V dobách největší slávy na tomto malém území stály 4 kostely a 1 klášter. Dodnes je částečně dochován knížecí palác Dizak.

 • Vesnice HIN SHEN, KOLOTAK, HAKAKU a další.

  Uprostřed oblých horských hřbetů porostlých ovocnými stromy bude možné poznat v autentickém prostředí domovů život Karabašců. Promluvit o jejich starostech i radostech, ochutnat jejich (pro nás ekologicky vypěstované) dobroty a připít si na zdraví léčivou „tutovkou“ – v překladu morušovici (moruše = thot, tut). Mimochodem, tím největším klenotem, pro který se někteří z nás znovu a znovu do Karabachu vracejí, jsou pravě ti neuvěřitelně otevření a pohostinní, jakkoli životem zkoušení Karabašci.

V CENĚ

 • doprava
 • ubytování
 • polopenze
 • náš doprovod po celou dobu výpravy

KDO

Uspořádání výpravy do této destinace je reálné již od skupinky 3 účastníků. Zkušenost potvrdila, že partneři mající pochopení …a navíc ještě třeba smysl pro humor … jsou ozdobou každé naší výpravy.

MÁTE ZÁJEM NAVŠTÍVIT PRÁVĚ TUTO DESTINACI? NAPIŠTE NÁM: akce@photoart.cz

GandzasarGandzasarVesnici AvetaranotcVesnici HakakuVesnici Hakaku 2Vesnici Hin 2


© 2010-2016 InterPhotoTravel.com. All rights reserved.