cz  |  

Fotovýprava do Indie v březnu 2014, v době, kdy probíhá jedinečný festival barev zvaný Holi. Kromě oslav Holi, které nadchnou každého fotografa zářivou hrou barev a atmosférou veselého reje, navštívíme i jiná zajímavá místa. Například věhlasné Tulipánové zahrady, které v jiném ročním období neuvidíte, oblast Kašmíru, město Šrínagar s nádhernými památkami nebo starověký chrám Shankaracharya. Navštívíme jezero Dál a přenocujeme na houseboatu, uvidíme zasněžené vrcholky hor v himalájském Gulmargu… jedinečné zážitky Vám garantujeme.

KDE

Výprava je připravena na 9 dní, v rozmezí od 14. března (přílet do Dillí) a 22. března (odlet) 2014.

KAM

 • MATHURA, VRINDAVAN, BARSANA – OSLAVY HOLI

  Festival Holi, jehož hlavním atributem jsou pestré barvy v prášku létající vzduchem, je oslavou starověkého původu, symbolickou oslavou vítězství „dobrého“ nad „zlým“. Barva, která se stane oděvem všech zúčastněných, smazává sociální rozdíly mezi lidmi a dává volný průchod veselí.

  Součástí Holi je „Holika Dahan“, tradiční rituál s ohňostroji. Váže se k němu legenda o démonickém králi Hiranyakashyapovi, který chtěl zabít svého syna Prahlada, ale jeho sestra Holika jej zachránila pomocí ohně.Tradice barvy je zase spojovaná s pověstí o Rádhe a Křišnovi. Mladý Krišna, který byl snědý a záviděl své milované bílou pleť, jí natřel obličej barvami.

  Holi probíhá na mnoha místech v Indii, velké a proslulé oslavy jsou právě v městech Mathura a Vrindavan.

  Barsana je rodná vesnice Rádhy, leží 42 kilometrů od Mathury. Festival Holi v Barsaně má specifický průběh, probíhá tam formou zábavného „souboje“ mezi ženami a muži, následně se muži oblékají do ženských šatů. Všechno opět probíhá v oblacích barev létajících vzduchem.

 • KAŠMÍR

  Historické území a bývalé knížectví v Himalájích. Dnes je Kašmír spravovaný částečně Indií, částečně Pákistánem a Čínou. Kašmírské údolí se vyznačuje nádhernou krajinou.

 • ŠRÍNAGAR

  Letní hlavní město indického svazového státu Džammú a Kašmír, leží v Kašmírském údolí.
  Město se rozkládá na březích řeky Dželam, přítoku překy Indus. Šrínagar je městem jezer s houseboaty, plovoucími domy. Šrínagar také proslavily rukodělné výrobky a sušené ovoce.

 • JEZERO DÁL

  Největší z jezer v okolí Šrínagaru v údolí Kašmíru. Prohlédneme si jej z břehu, ale i z tradiční dřevěné loďky Shikara. Přespíme v plovoucím domě.

 • ZAHRADA TULIPÁNŮ

  Kašmírská tulipánová zahrada je skutečný skvost. Možná proto je otevřena jen jeden měsíc v roce, a to právě v době naší výpravy. Jde o největší zahradu tohoto druhu v celé Asii.

 • MUGHALSKÉ ZAHRADY

  Zahradní komplex neobyčejné krásy, „zahrady rozkoše“ postavené v době vlády Mughalské dynastie. Dokonalou zahradní architekturu zde můžete obdivovat spolu s výhledem na Kašmírské pohoří. Mughalské zahrady jsou památkou UNESCO.

 • CHRÁM SHANKARACHARY

  Chrám starý 2500 let věnovaný bohyni Šivě. Stojí na kopci, jemuž se přezdívá „Suleimánův trůn“.

 • GULMARG

  Zasněžené vrcholy majestátných hor, kam nás doveze lanová dráha. Gulmarg je horské město s lyžařským komplexem, ležící v oblasti Baramula v Kašmíru, Himalájích.

 • DILLÍ

  Hlavní město Indie uvidíme při příletu a také bude mezistanicí při přejezdu mezi Mathurou a Kašmírem.

 

Cena 28 000 Kč bez letenky
(cena letenky cca 16 000, může být vyšší při pozdějším objednání)

V CENĚ

 • doprava + místní let
 • ubytování
 • polopenze
 • náš doprovod po celou dobu výpravy, profesionální konzultace fotografického lektora

KDO

Program je opět připraven pro skupinku 10 až 15 fotografů cestovatelů, s možností focení, dokud síly, chuť, světlo a technika dovolí. Zkušenost ovšem potvrdila, že partneři mající pochopení (a navíc ještě třeba smysl pro humor:)) jsou ozdobou každé naší výpravy.

MÁTE ZÁJEM NAVŠTÍVIT PRÁVĚ TUTO DESTINACI? NAPIŠTE NÁM: akce@photoart.cz


All images copyright of their respective owners.
Jitendra Singh
Travelure
Skywayman9, Wikipedia
Basharat Alam Shah
landscapelover
© 2010-2016 InterPhotoTravel.com. All rights reserved.